פנינה קרן, סמנכ"לית משאבי אנוש, בנק ישראל

הסדנה שעברו קבוצת נבחרים שלנו, כ-25 במספר, על בסיס הפסיכולוגיה החיובית הייתה חזקה ואפקטיבית כל כך עד שאינני זוכרת סדנה שתוצאותיה כה השפיעו על תרבות הארגון ומשפיעות עד עתה.
מעגלי ההשפעה עד כה הגיעו ליותר מ-300 עובדים ובדרכים שונות. האקלים חיובי הרבה יותר מבעבר, מה שמתבטא בתוצאות הסקר האירגוני שערכנו השנה: יש עליה ב-18% ברמת מחוברות העובדים! זה נתון יוצא דופן בכל ארגון.
המובילים שנבחרו ללמוד את התורה עדיין ממשיכים ומעבירים הרצאות ביחידות השונות, המשחק "פרגן לי" שהומצא בהשראת הקורס ממשיך ומרחיב השפעתו במתודת משחק וגורם ללא מילים להעלאת מודעות העובדים והמנהלים למשמעות הפרגון והכרת התודה.
צוות נוסף שנולד בעקבות הסדנה בחר לעסוק ביצירתיות ולקח על עצמו לעצב שטחים ציבוריים בבניין החדש, אליו נחזור על פי רצון העובדים – מהפך בארגון שלנו. כשנתיים לאחר סיום הקורס עדיין מדברים את השפה והעקרונות של הפסיכולוגיה החיובית.
לסיכום
"משהו חיובי וטוב קורה בארגון שלנו"
אין ספק שהסדנה והתורה שהונחלה הייתה הרבה מעבר לציפיותינו ביישום שלה וגרמה לשינוי משמעותי בארגון, כזה שלעתים קשה להשיג אפילו בתכניות התערבות ארוכות טווח.
החצי המלא החל באינטנסיביות לתפוס את מקומו של החצי הריק – וזאת לא מליצה.

גלעד יתאח, סמנכ"ל מכירות, yes

לאחר פגישת היכרות של שעה עם שירלי הבנתי כי היא הדבר הנכון ביותר לאגף המכירות של yes, ולא טעיתי! היום, אני יכול להגיד, כי אחרי תוכנית מדהימה של שבעה מפגשים מעוררי השראה, מנהלי המכירות של האגף עברו שינוי מהותי בדרך בה הם מסתכלים על האתגרים ובתפישת הניהול האישית שלהם.
זו לא עוד תוכנית בה שומעים הרצאות, עושים תרגילים ובמקרה הטוב מיישמים 10%… זו תוכנית שמשנה תפישת חיים, זו תוכנית שמי שמוכן לצאת למסע (אישי או מקצועי) יכול למצוא בה אין ספור נקודות לתחילת השינוי האישי שלו.
התוכנית היוותה בסיס נהדר לשינוי תפישתי שאנו מובילים בשדרה הניהולית של האגף בסביבה תחרותית ודינאמית, ושימשה עוגן לשיח חיובי, מפרה, יצירתי ומקדם בקרב המנהלים.
התגובות והרשמים משירלי היו יותר ממצוינים, קונצנזוס מלא, מנהלים לא הפסיקו לשבח ולהלל את הדרך שבה היא העבירה את התוכנית ועד כמה היא השפיעה עליהם וגרמה להם לצאת למסע האישי שלהם.
אני יכול להגיד היום, כמעט שנה לאחר התוכנית כי מנהלים פועלים על פי עקרונות וכלים שקיבלו בתוכנית.
תודה למיטיב על תוכנית נהדרת ותודה ענקית לשירלי המדהימה שבדרכה המיוחדת, האינטליגנטית והרגישה עזרה לנו לחולל שינוי גדול.

נטע פלר VP HR, איריס טייכר Learning&OD Director

Natural Intelligence

מֶעֶבֶר לחכמת התוכן והביסוס המדעי שלוקח אינטואיציה למחוזות חדשים ועמוקים יותר
מֶעֶבָר לפרקטיות והתרגום המעשי של הידע הזה להתנהגות אנושית, ניהולית, ארגונית
מֶעֶבֶר להתבוננות האישית שהסדנה מאפשרת ויצירת חיבור והכרות עשירים יותר בין אנשים במהלך ההתנסויות
מֶעֶבֶר להתיחסות הרצינית למאפיינים המיוחדים לנו כארגון, והדיון שמותאם לאתגרים שלנו
מֶעֶבֶר לכל אלה – יש את איכות ההנחיה שלך, מיכל. יותר מהכל, ה-Walk the Talk שלך המחיש שזה אפשרי, שהתנהלות לאור הפסיכולוגיה החיובית אולי מאתגרת אבל יכולה לקרות ביום יום, ענין של החלטה, של יישום בצעדים קטנים או גדולים, של מנהיגות.
כמות התודות שקיבלנו מעובדים על כך שבחרנו להביא את הנושא לאג'נדה הארגונית, וליישום האישי – היא העדות האיכותית וגם כמותית לכך שצפויה לנו עוד דרך מעניינת בעולמות הפסיכולוגיה החיובית, וגם תוצאות.
טוען...